У 2025 році наявні тренди загалом залишаться без змін і CTV та OTT стануть лідерами росту витрат на рекламу. Про це свідчать дані зі щорічного опитування, яке проводиться спільно з ANA, 4A’s та медіа-агентствами Publicis, IPG Mediabrands, dentsu, GroupM, Canvas і Active International.
Дослідження має на меті визначити, де рекламодавці витрачатимуть свої медіа-долари. Цьогоріч в опитуванні взяли участь близько 3500 осіб, які приймають рішення щодо реклами та за його результатами, 24% респондентів очікують значного, а 51% – помірного зростання витрат на рекламу в CTV та OTT. Також серед лідерів витрат – рішення для таргетингу на основі власних даних, та інфлюенсерський маркетинг.
Перехід від нецифрових каналів, таких як лінійне телебачення до реклами в CTV та OTT дозволить брендам досягти кращої персоналізації та точніше вимірювати ефективність своєї реклами.
Загалом отримані результати узгоджуються з оцінкою Emarketer, яка показала ріст витрат на цифрову відеорекламу на 13% у 2025 році, головним чином завдяки переходу споживачів на стримінгові сервіси.
Ці дані дозволяють краще розуміти формування медіа-бюджетів, і тренди, які включають зміщення фокуса, зокрема на стримінгові сервіси, використання власних даних паблішерів, автоматизацію продажу реклами через технологію programmatic, та інші.
У звіті не досліджувався штучний інтелект, але слід відзначити, що у 2025 році ця технологія стане основним рушієм купівлі медіа та таргетингу для всіх типів каналів, включаючи можливість підтримувати таргетинг власної реклами в усіх каналах, від CTV до роздрібних медіа.
Окрім того, що CTV та OTT стануть лідерами росту витрат на рекламу, близько 23% респондентів вважають, що вони побачать значне збільшення рітейл медіа-каналів, що дозволить рекламодавцям орієнтуватися на локальних споживачів.
Рекламодавці продовжують шукати способи використання автоматизованої programmatic-реклами, причому 15% повідомили про очікуване значне зростання інвестицій в цей напрям.