В оновленій пошуковій документації Google розширив список джерел, які він використовує для створення заголовків-посилань в результатах пошуку, додавши туди тег Open Graph Title (og:title).
Тепер Google включає мета-тег og:title як один з елементів, який враховується при автоматичному створенні заголовків для веб-сторінок.
Скриншот з: developers.google.com/search/updates, серпень 2024 року.
Посилання-заголовки, які з’являються в результатах пошуку у вигляді тексту, на який можна натиснути, щоб перейти на ресурс, дають користувачам перше уявлення про веб-сторінку і про те, наскільки вона відповідає їхньому запиту.
Система генерування заголовків-посилань Google вже давно покладається на різні елементи на сторінці. Додавання og:title розширює список параметрів, які використовує Google.
Про тег Open Graph Title (og:title)
Тег og:title дозволяє вказати заголовок для вашого контенту, який може відрізнятися від традиційного тегу заголовка HTML. Це може бути корисно для оптимізації відображення сторінки при публікації в соціальних мережах або, й у результатах пошуку (відтепер).
Og:title є частиною протоколу Open Graph, набору мета-тегів, розробленого Facebook, який дозволяє будь-якій сторінці стати повноцінним об’єктом в соціальній мережі.
Хоча цей тег використовується для контролю за тим, як контент з’являється в соціальних мережах, його включення в джерела заголовків-посилань Google вказує на ширше використання даних Open Graph.
Вплив на SEO та контент-стратегію
З цим оновленням паблішерам, можливо, доведеться приділити більше уваги тегам og:title, щоб вони точно відображали вміст сторінки, при цьому залишаючись цікавими для користувачів.
У документації Google перераховані наступні джерела для автоматичного визначення заголовків-посилань:
- Вміст в елементах <title>
- Основний візуальний заголовок, показаний на сторінці
- Елементи заголовків, такі як <h1>
- Вміст у метатегах og:title
- Інший великий і помітний текст через обробку стилів
- Інший вміст сторінки
- Якірний текст на сторінці
- Текст у посиланнях, що вказують на сторінку
- Структуровані дані сайту
Хоча Google стверджує, що генерація посилань-заголовків відбувається автоматично, розуміння тих джерел, які вони використовують, може допомогти паблішеру вплинути на те, як сторінки з’являтимуться в пошуковій видачі.
Найкращі SEO-практики залишаться без змін
З цими змінами найкращі SEO-практики щодо заголовків-посилань залишаться без змін. Google рекомендує створювати унікальні, описові заголовки для кожної сторінки, уникати перенасичення ключовими словами та гарантувати, що заголовки точно відображають зміст сторінки.
Також слід врахувати, що на введення змін піде якийсь час, оскільки всі сторінки повинні бути перескановані та перероблені.