Видання Bloomberg повідомляє, що Міністерство юстиції США розглядає примусове розділення Google, як можливе розв’язання проблеми монополізації ринку. Материнську компанію Alphabet можуть змусити продати принаймні один свій підрозділ. Це стало наслідком нещодавнього рішення суду, яке визнало порушення Google антимонопольного законодавства США.
Що саме можуть змусити продати:
- Веб-браузер Chrome – малоймовірний (але можливий) сценарій, оскільки сам по собі браузер не приносить надприбутків.
- Android, ОС Google – можливий варіант, враховуючи те, що це – найпоширеніша ОС для мобільних пристроїв у світі.
- Google Ads – ще один можливий варіант. Платформа щокварталу генерує мільярди доларів прибутку від реклами.
Хоча примусове розділення Google зараз виглядає малоймовірним (Microsoft зрештою уникла подібної долі майже 25 років тому, попри аналогічне антимонопольне рішення), немає нічого неможливого. Якщо Google розпадеться, це, безсумнівно, вплине на всіх пошукових маркетологів. Наскільки це вплине на SEO та рекламні стратегії, буде великим питанням, але не будемо забігати наперед.
Влада США також розглядає й деякі «менш суворі варіанти», наприклад, заборона Google укладати угоди про пошук за замовчуванням, як угода на 19 мільярдів доларів між Google та Apple. Також техногіганта можуть змусити ділитися більшою кількістю даних з конкурентами.
Поки не зрозуміла також доля YouTube. Цей підрозділ лише за попередній квартал приніс 8,66 мільярда доларів США прибутку на рекламі.