Представник Google, Емма Хайгем детальніше розповіла про те, як працює зниження пошукового рейтингу deepfake сайтів і як можна вручну видалити фейки з Пошуку Google.
Зниження пошукового рейтингу Deepfake
Емма Хайгем, менеджер із продуктів Google, відзначила, що пошукова система «оновила свої алгоритми ранжування, щоб цей тип контенту ніколи не з’являвся на вищих позиціях в результатах пошуку». Крім того, Google також спростив процедуру видалення deepfakes із пошуку Google.
І ці заходи вже дали результат. Так, один із сайтів під назвою Mrdeepfakes.com показав падіння трафіку від пошукової системи Google на 11% з квітня по травень 2024 року, а зараз їхні показники знизились ще сильніше.
Тож, що саме змінилось і як це вплинуло на загальну картину? Google вніс кілька змін у свої алгоритми:
- Просування новин замість фейків. Google представив такий приклад: «для запитів, в яких користувач спеціально шукає відвертий deepfake контент і де вказано ім’я людини, ми показуємо високоякісний, невідвертий контент із цією людиною, наприклад, новини про неї».
- Deepfakes та справжній відвертий контент: необхідно відрізняти відвертий контент, який є справжнім і консенсусним (як-от сцени оголеного актора) від відвертого фейкового контенту (наприклад, deepfakes із зображенням зазначеного актора). Розрізнення цих двох типів контенту є технічним завданням для пошукових систем.
- Використання шаблонів. Якщо на сайті є багато сторінок, які уже видалили з пошуку відповідно до чинних правил безпеки, це є сильним сигналом про те, що даний сайт – невисокої якості, і це треба врахувати при оцінці матеріалу із даного ресурсу. Тому Google знижує рейтинг сайтів, які отримали велику кількість видалень через підроблені відверті зображення.
Google також оновив розділ видалення в системі ранжування у своїй довідковій документації. Також представлено нову версію розділу про видалення у політиці спаму.
Видалення deepfake із пошуку Google в ручному режимі
Google також спростив процес видалення фейків із пошуку Google в ручному режимі. «Коли хтось надсилає запит на видалення з результатів пошуку відвертого підробного контенту, система намагатиметься відфільтрувати всі подібні результати за схожими пошуковими запитами.
Google не лише спростив подання запиту на видалення, але й фільтруватиме ці результати не лише для даного сайту, про який надійшов сигнал, а й для інших сайтів, які містять це ж зображення.