Новини зі світу марктеингу та онлайн реклами

Вплив ШІ на рекламу та зміна зацікавленості споживачів

Вплив ШІ на рекламу
Зображення: Pexels.com

Джеймс Мюррей з Microsoft описав вплив ШІ на рекламу: як нові пошукові системи революціонізували взаємодію користувачів і які нові можливості це створило для рекламодавців.

Стаття базується на матеріалах виступу Джеймса Мюррея з Microsoft Advertising на SMX Advanced. Ось ключові моменти, які він описав у своїй презентації, досліджуючи зміну парадигми в пошукових технологіях і її наслідки для рекламодавців і маркетологів.

Розширене вікно пошуку: шлях до детальних запитів

Мюррей підкреслив, невелику, на перший погляд, але дуже суттєву зміну в пошуку: розширення поля.

Що змінилося? Насправді багато чого. Ми повністю змінили парадигму того, що таке пошук і що можливо зробити з його допомогою. Це – одна з найбільших і найфундаментальніших змін від впровадження ШІ.

Ми змінили пошук з такого:

1

на такий.

2

Це – не просто фізичне розширення поля, а фундаментальна зміна в тому, як користувачі можуть взаємодіяти з пошуковими системами.

Користувачів більше не обмежують короткими ключовими фразами. Вони можуть висловлювати складні запити з нюансами, які точніше відображають їхні справжні наміри.

3

Наприклад, замість того, щоб шукати «дешевий відпочинок в Римі», користувачі тепер можуть вводити більш детальні запити, наприклад щось таке:

Будь ласка, створіть мені маршрут вихідного дня в Римі для сім’ї з 2 дорослих і 2 дітей віком 6 і 4 роки. Ми хочемо поєднати огляд історичних та культурних пам’яток та розваги, а діти хочуть їсти якомога більше піци.

Такий рівень деталізації дозволяє пошуковим системам на основі штучного інтелекту, таким як Copilot від Microsoft, краще розуміти контекст і надавати більш релевантні, вичерпні відповіді.

Донедавна таке не можна було уявити. І хоча ми могли прописати досить деталізовані пошуки, їх результати часто були плутаними або просто незрозумілими.

Тепер же ми знаходимося в ситуації, коли пошук за допомогою штучного інтелекту, завдяки цим новим інструментам, може не просто зрозуміти ваш дуже складний запит, але надасть змістовну відповідь, яка повністю відповідає тому, що ми шукаємо.

Ось приклад з екосистеми Microsoft Copilot. Фактично він почав складати маршрут, із відвідування Колізею, та інших цікавих місць в Римі, і ще піцерії для дітей.

4

Вплив ШІ на можливості пошуку

Також Мюррей підкреслив ще одне ключове досягнення інтеграції ШІ в систему пошуку: синтез і узагальнення. Штучний інтелект може швидко обробляти та синтезувати інформацію з багатьох джерел, надаючи стислі релевантні відповіді на складні запити.

5

Якщо ми подивитись на щойно представлений приклад (поїздка до Риму), ми починаємо з дуже щільного та насиченого запиту. Copilot здатний узагальнити всю цю інформацію. Але те саме у звичайному пошуку зайняло б у нас кілька ітерацій (кілька окремих пошуків).

Тож, по-перше, нові інструменти дозволяють людям говорити те, що у них на думці, а по-друге, це дозволить їм швидше отримати повну відповідь.

Розуміння справжнього наміру

Пошукові системи на основі ШІ прагнуть зрозуміти питання, що лежить в основі запиту, виходячи за межі буквального тлумачення, щоб зрозуміти контекст і справжні наміри користувача.

6

Сучасні пошукові системи часто надають широкі відповіді на поверхневому рівні, але їм важко зрозуміти глибші наміри запитів користувачів.

Наприклад, коли хтось шукає “погода в Калькутті в березні”, справжнє запитання стосується того, що із речей взяти з собою в подорож.

Пошукові системи повинні розвиватися, щоб краще розуміти справжній намір, що стоїть за пошуковими запитами користувача, а не просто пропонувати базову інформацію та відповідні пропозиції:

7

Вплив ШІ на рекламу та нові можливості для маркетологів

Поява пошуку на базі ШІ відкрила нові шляхи для користувачів і маркетологів. Вплив ШІ на рекламу – величезний. Тепер звичайні користувачі можуть виконувати завдання, які раніше були для них недоступними або займали багато часу, наприклад, швидко створювати контент, аналізувати дані та писати код.

9

Насправді перелік нових можливостей постійно розширюється.

Підвищена ефективність

Дослідження показують, що користувачі можуть виконувати завдання та приймати рішення на 50% швидше за допомогою пошуку на основі ШІ порівняно з традиційними методами пошуку.

10

Отже, тепер можна ставити складніші питання, запитання з нюансами, і в середньому користувачам потрібно близько половини часу для прийняття рішення (порівняно з традиційним пошуком).

Нові інструменти просувають нові способи мислення та більш ефективні способи використання механізмів для того, для чого вони нам потрібні, а саме для того, щоб отримати відповіді, які мені потрібні, отримати відповідну інформацію.

Розширені рекламні можливості

Маркетологи можуть використати ці нові можливості пошуку, щоб створити більш таргетовану, релевантну рекламу для користувачів кількома способами.

Рекламодавцям слід зосередитися на креативності, особливо на візуальних оголошеннях, покращеннях зображень, каналах продуктів і форматах мультимедійних оголошень, щоб підвищити рейтинг кліків.

11

Тим більше, що рекламодавці можуть зробити рекламу візуальною, чи то за допомогою розширень зображень, чи деяких каналів продуктів, чи нового типу форматів, як-от мультимедійна реклама.

Чим візуальнішими ви їх зможете зробити, тим більше вони виділятимуться, а отже, тим кращими будуть з погляду рейтингу кліків.

Приклади використання ШІ в маркетингу

  • Спрощення генерування контенту: ШІ часто використовується для переписування складних описів продуктів для легкого розуміння. Це також корисно для спрощення технічної інформації від інженерів.
  • Зміна тону: штучний інтелект може допомогти змінити тон тексту, щоб зробити його більш доступним, зробивши серйозний контент про котячі дерева більш грайливим і веселим.
  • Стратегічний аналіз: маркетологи можуть оцінити свій бренд і конкуренті у Copilot, щоб отримати краще розуміння поточної ситуації. ШІ може виконувати також і такі складні завдання, як SWOT-аналіз. Це економить час і дає загальний погляд на сильні та слабкі сторони.
  • Інклюзивна реклама: штучний інтелект може допомогти створити більш інклюзивні рекламні стратегії, такі як аналіз викликів клієнтів у страхуванні автомобілів. ШІ може запропонувати прикметники для розв’язання конкретних проблем клієнтів і створити відчуття безпеки.
Share this article
Shareable URL
Prev Post

Реклама в AI Overviews Google

Next Post

Як монетизувати темний трафік

Read next
Ми використовуємо файли cookie, щоб надавати контент та аналізувати обсяг користувачів на сайті. Політика конфіденційності