Microsoft платитиме паблішерам за контент, який з’являтиметься в Copilot Daily, новій функції кросплатформного помічника на основі ШІ.
Copilot Daily анонсували у вівторок разом з іншими оновленнями, зокрема голосовими звітами про погоду та поточні події. Alexa та Google Assistant давно надають подібні щоденні рекомендації, але Microsoft описує свої сервіси як «протиотруту від знайомого відчуття перевантаження інформацією».
«Чистий, простий і легкий для сприйняття, Copilot Daily використовуватиме лише авторизовані джерела контенту», — зазначає керівник Microsoft AI у дописі в блозі, додаючи, що з часом з’являться варіанти нагадувань і налаштування.
Copilot Daily поки доступний лише в США та Великобританії. Microsoft не розкриває, скільки саме компанія платитиме паблішерам, та всі інші умови домовленостей, але вони заявили, що планують додати паблішерів і розширити Copilot Daily на нові країни уже «зовсім скоро».
Протягом років корпорація Майкрософт виплачувала винагороду паблішерам у формі ліцензійних угод щодо контенту для своєї платформи MSN. Але досі ці ліцензійні угоди не поширювалися на продукти компанії зі штучним інтелектом.
Це партнерство анонсували в той час, коли деякі розробники ШІ, включаючи OpenAI, Perplexity і навіть Apple, приймають угоди про оплату, щоб захиститися від претензій, щодо того, що їхні інструменти порушують авторські права. Та й сама корпорація Microsoft бере участь у судовому процесі, в якому її звинувачують у незаконному використанні матеріалів із мільйонів статей New York Times для навчання чат-ботів. Ці угоди надають розробникам ШІ вкрай необхідні дані для навчання їхніх моделей. За однією з оцінок, ринок навчальних даних ШІ може зрости майже до 30 мільярдів доларів протягом цього десятиліття.
Perplexity нещодавно почала ділитися доходом від реклами з паблішерами, коли її пошуковий інструмент на основі ШІ відображав статті цих паблішерів у відповідь на запит. Тим часом OpenAI ліцензує контент від паблішерів, зокрема Condé Nast, Time, News Corp, Vox Media та Associated Press.
Деякі паблішери, письменники та профспілки розкритикували структуру цих угод, стверджуючи, що вони недооцінюють журналістику. Так, за даними Fast Company, в галузі вже назріла необхідність скорочення до 10,000 робочих місць уже цього року. Це не так масштабно, порівняно з минулим роком, коли було скорочено понад 21,400 журналістських місць, але перспектива все одно не найкраща.
Падінню сприяють багато факторів, від повільного зростання рекламних бюджетів до інфляції (яка завдає шкоди підпискам). У боротьбі за пошук стійкої бізнес-моделі також не допомогли Big Tech — їхні зміни в алгоритмі пошуку та каналу, а також огляди, згенеровані штучним інтелектом, зменшили трафік на новинні сайти.
Експерти стверджують, що технології уже навчили людей очікувати безплатний контент (майже половина жителів США отримують новини з соціальних медіа) і захопили все більшу частку рекламних доларів коштом пабілшерів. Приблизно 60% світових витрат на рекламу зараз спрямовується на великі технологічні компанії, включаючи Google і Meta. Дослідження показало, що мовники щорічно втрачають майже 2 мільярди доларів доходу від реклами через платформи Google і Meta.