В статті представлена порівняльна ефективність реклами акцій та спеціальних пропозицій в класичних та онлайн-магазинах. Пошукові системи більше не є домінантним способом, за допомогою якого споживачі знаходять таку інформацію і цей зсув вплине на те, де рекламодавці купуватимуть рекламу в поточному сезоні свят. Про таке свідчить дослідження Coveo, проведене у партнерстві з Arlington Research.
Близько 44% американських споживачів стверджують, що знаходять спеціальні пропозиції через рекламу в Інтернеті та вивіски в магазинах. У Великобританії ця цифра становить 51% споживачів.
Електронна пошта все ще популярна: 36% користувачів активно користуються поштовими скриньками та переглядають листи, що надійшли туди. Цей канал посів друге місце серед найпопулярніших способів, за допомогою яких споживачі дізнаються про пропозиції та акції.
Попри обмежені бюджети, 59% покупців заявили, що планують скоротити повсякденні покупки, щоб надати перевагу закупці подарунків, а 76% планують не зменшувати, чи навіть збільшити об’єм покупок подарунків у поточному святковому сезоні.
Emarketer зазначає, що 36% споживачів очікують витратити більше цього року, і головною причиною цього є інфляція. Дані також зазначають, що продукти харчування та напої, здоров’я та особиста гігієна, одяг, взуття та аксесуари стануть найбільш швидкозростаючими категоріями для святкової роздрібної торгівлі та електронної комерції.
Соціальні мережі посіли третє місце рейтингу: 35% респондентів, які взяли участь в опитуванні, заявили, що отримують актуальну інформацію звідти. Якщо розділити цей відсоток за демографічними показниками, то на першому місці опинилося покоління Z (65%), за ним йдуть міленіали (50%), покоління X (29%), бебі-бумери (12%) і «мовчазне покоління» (75%).
Майже третина споживачів заявили, що знаходять спеціальні пропозиції в Google та інших пошукових системах (32%), а за ними йдуть онлайн-маркети, такі як Amazon (28%).
Телевізійна реклама також зробила свій внесок – 24%, далі йде “сарафанне радіо” – 22%, та паперова реклама, така як флаєри та купони – 20%, а також інші джерела – 1%.
Спонтанні покупки були переважно пов’язані з одягом. Близько 45% споживачів назвали моду, взуття та одяг головною спонтанною покупкою в Інтернеті.
Високий відсоток повернень змушує деяких ритейлерів, таких як Saks Fifth Ave, встановлювати довгі терміни для відшкодування.
У випадку Saks – до 30 днів для товарів. За даними Google Gemini, середній час для інтернет-магазинів становить від трьох до 10 днів після отримання поверненого товару.
Продукти харчування, солодощі та товари для здоров’я також часто стають спонтанними покупками – 44%. За ними йдуть косметичні засоби – 31%, товари для дому та саду – 25%, ігри та гаджети – 25% і спортивні товари – 14%.
Висока ціна та обмежений бюджет (25%) стали найбільшою проблемою при здійсненні покупок на свята наприкінці року. Серед інших чинників, що заважали покупкам були: складність вибору правильного подарунка – 14%, проблеми з доставкою – 11%, якість товару – 9%, відсутність товару – 8%, висока вартість доставки – 6%, відсутність часу для шопінгу – 5%, та неможливість повернення – 4%.
Є й інші способи заохотити споживачів витрачати більше. Близько 62% сказали, що дотримання мінімальної суми витрат для отримання безплатної доставки змусить їх додавати товари до онлайн-кошика. Близько 48% посилаються на спеціальні пропозиції, 26% – на рекомендації для членів сім’ї та 26% – на рекомендації щодо інших товарів.
Майже третина онлайн-покупців почали звертатися до генеративного штучного інтелекту (GAI) за порадами щодо вибору подарунків. Згідно з даними опитування, 31% покупців вважають, що досвід на основі GAI був би корисним для них при купівлі подарунків в Інтернеті. Для міленіалів ця цифра зростає до 44%.
Amazon і Sephora є прикладами ритейлерів, які використовують штучний інтелект, щоб допомогти споживачам порівнювати товари, надаючи персоналізовані рекомендації на основі минулих покупок, поведінки в інтернеті та інших даних про клієнтів.