Довгоочікуваний ШІ-продукт, пошукова система SearchGPT від OpenAI нарешті відкрився для широкого загалу. Поки що це тільки прототип і тестову версію на момент запуску обмежили лише 10,000 користувачів. У майбутньому функції пошуку із нього планують інтегрувати також і в ChatGPT.
SearchGPT відповідає на запити за допомогою своїх ШІ-моделей та інформації, отриманої з відкритого Інтернету. У своїй статті у блозі OpenAI розкрила характеристики нового продукту та продемонструвала перші результати його роботи.
SearchGPT візуально схожий на звичайну пошукову систему, де користувач у полі запиту вказує те, що його цікавить, а після обробки отримує список відповідей із заголовками, коротким описом і посиланнями на джерела. В боковій панелі відображатимуться додаткові результати (також короткий опис з посиланням).
В статті-презентації представлено результати пошуків по запитах «Музичні фестивалі в Буні, Північна Кароліна, серпень 2024», та «Найкращі сорти помідорів для вирощування в Міннесоті».
OpenAI заявила, що паблішери зможуть впливати на те, як вони відображатимуться в SearchGPT. При цьому, їхня поява в результатах пошуку не залежатиме від того, заборонили вони навчання ШІ-моделей на своїх текстах, чи ні. Як відомо, велика кількість паблішерів прямо заборонила можливість навчання ШІ-моделей на своєму контенті.
OpenAI анонсувала, що найближчим часом планує розширити можливості своєї пошукової системи, додавши в результати пошуку дані про місцевий бізнес.
Потестувати нову пошукову систему SearchGPT від OpenAI можуть усі охочі, для цього треба приєднатися до списку очікування SearchGPT тут.
Вперше OpenAI озвучила свої плани щодо створення пошукового продукту на базі ШІ ще в лютому поточного року, в травні з’явились нові чутки про його появу, і от тепер, в кінці липня вони представили тестову версію нового продукту.
«Новий Google», як вже встигли назвати пошукову систему SearchGPT від OpenAI деякі ЗМІ, не робитиме те ж саме, що робить зараз Google. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман чітко дав зрозуміти, що він не зацікавлений у простому копіюванні системи пошуку Google. Натомість компанія планує створити новий зручний інструмент для пошуку, який не буде нав’язувати користувачу купу реклами. Хоча поки що надто рано говорити про те, чи становитиме SearchGPT загрозу Google, очевидно, ця історія матиме продовження, за яким буде цікаво спостерігати.