Користувач запитав у Google, чому анонім на Reddit може випередити надійний вебсайт із названим автором, і яку роль грає авторитетність в ранжуванні Google. Відповідь Google дає змогу зрозуміти, що відбувається з пошуковим рейтингом і чому експерти не завжди знаходяться у топі результатів пошуку.
Чому аноніми обходять експертів у результатах пошуку?
Один із користувачів поставив питання представникам Google на своїй сторінці в LinkedIn:
Наскільки зараз важлива авторитетність автора? Якщо ми шукаємо «найкращий продукт серед…», то побачимо на першій сторінці результати від PCMag і Reddit. PCMag – це надійне джерело для даного продукту, а от Reddit точно не гарантує авторитетності. З точки зору авторитетності – це явно некоректний результат. Google має більше зосереджуватися на цьому питанні, особливо в епоху буму ШІ, коли дезінформацію можна дуже легко та швидко створити та поширити.
Неназваний Користувач
Відповідь на запитання про авторитетність в ранжуванні Google дав представник компанії, Джон Мюллер. Він зазначив, що існує кілька характеристик вебсайтів, а не лише “авторитетність”. Довіра – це один з аспектів що характеризує сайт, одна із його характеристик. Мюллер наголосив, що пошук (і відповідно SEO) – це багатовимірний комплексний процес:
І той і інший – це вебсайти, але вони зовсім різні, правда ж? Завжди варто дивитися на проблему з різних позицій. Google прагне надавати такі результати пошуку, які є релевантними та корисними для користувачів, і закладає в цей процес велику кількість факторів.
джон Мюллер, представник google
До Reddit немає довіри?
Людина, яка ставила запитання, навела приклад огляду продуктів, як сферу, в якій до Reddit немає довіри, але за іронією долі це якраз саме та царина, в якій Reddit дійсно показує чудовий результат. Користувач Reddit, який ділиться своїм практичним досвідом використання певної марки мікрохвильовки чи мобільного телефону, є втіленням того, що Google намагається оцінити у відгуках, оскільки це — думка людини, яка має власний практичний досвід взаємодії з продуктом.
І користувацький контент і думки експертів є корисними та цінним для людини, яка шукає різноманітну інформацію про продукт чи послугу. Джон Мюллер пояснює, що пошук не обмежується одним лише критерієм рейтингу, одним виміром.
Багатовимірний підхід до SEO
Поширеною проблемою серед маркетологів є те, як вони оптимізують сторінки під пошукові системи, обмежуючись одним, двома, чи трьома вимірами.
Краще зрозуміти, чому Google ранжує щось так, а не інакше. Розгляд процесу лише з позиції кількох параметрів, дасть обмежену кількість «сигналів», що буде контрпродуктивно.
Лише кілька років тому спеціалісти з оптимізації пошукових систем переконали себе, що сигнали автора є важливою частиною рейтингу, і тепер майже всі розуміють, що раніше вони неправильно тлумачили те, що говорили співробітники Google.
Існують тисячі контекстів, які сприяють рейтингу, як-от розв’язання проблеми з погляду користувача, інтерпретація потреб користувача, адаптація до культурних і мовних нюансів, загальнонаціональних тенденцій, місцевих трендів тощо. Існують також контексти (виміри) рейтингу, пов’язані з основними системами актуальності Google, які використовуються для інтерпретації пошукових запитів і вебсторінок.
Ранжування вебсторінки, з погляду Google, є багатовимірною проблемою. Це означає, що зведення проблеми рейтингу в пошуку до одного виміру, неминуче призводить до розчарування. Натомість розширення перспективи веде до кращого SEO.